Jaka jest cena korzystania z Google Maps Platform?

Opłaty za usługi na Google Maps Platform naliczane są comiesięcznie i zależą od ilości zapytań wykonanych do poszczególnych API w danym miesiącu. Każdemu użytkownikowi co miesiąc przysługuje darmowe 200$ na pokrycie kosztów użytkowania produktów i serwisów mapowych. Prosimy o kontakt z naszym zespołem, w celu wyliczenia szacunkowych opłat dla konkretnych zastosowań map (zakładka „Kontakt” lub mapy-google@globema.pl).

Jak zacząć korzystać z Google Maps Platform?

Można to zrobić z naszą pomocą lub samodzielnie, generując klucz poprzez przycisk GET STARTED na oficjalnej stronie Google Maps Platform.

Czy współpraca z Partnerem wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Nie. Rozliczanie wykorzystania API Google Maps u Partnera nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, natomiast można uzyskać szereg benefitów niedostępnych przy samodzielnych rozliczeniach kartą kredytową, takich jak, np.: doradztwo w kwestii optymalizacji zużycia API, wsparcie techniczne, volume pricing, faktury w lokalnej walucie, dłuższe niż miesięcznie okresy rozliczeniowe.

Co to jest volume pricing?

Tzw. volume pricing to zniżki cenowe za wykorzystanie poszczególnych API powyżej określonych progów zapytań. Pierwszy próg to 500 001+ zapytań. O volume pricing można aplikować jedynie za pośrednictwem Partnera.

Czy można kupić osobno usługi geokodowania, wyznaczania bądź optymalizacji tras?

Nie – nie ma możliwości kupowania pojedynczych usług. Web Services są dostępne tylko z Mapami Google. Nie można także łączyć usług geokodowania czy wyznaczania tras z innymi mapami niż Google Maps.

Czy mogę zapisywać wyniki usług sieciowych?

Google nie zezwala na trwałe zapisywanie wyników usług sieciowych (Web Services). W celu optymalizacji aplikacji można przechowywać wyniki np. geokodowania przez maksymalnie 30 dni.

Jakie usługi wchodzą w skład usług sieciowych?

Web Services to przede wszystkim:

  • Geocoding API (geokodowanie, odwrotność geokodowania)
  • Directions (wyznaczanie trasy dojazdu)
  • Distance matrix (macierz odległości)
  • The Time Zone (strefy czasowe)

Czy mogę wyświetlać reklamy na własnych Mapach Google?

Tak. Google Maps Platform daje możliwość pełnej kontroli nad reklamami.