Czy mogę korzystać z Google Maps Platform za darmo?

Tak, w pewnych przypadkach użycia jest to możliwe, ale zależy od ilości zapytań do serwisów mapowych. Google oferuje darmowy limit w wysokości 200$ miesięcznie dla każdego konta użytkownika. Wszystkie serwisy mapowe wiążą się z opłatami uwzględnionymi w ogólnodostępnym cenniku. Aby aktywować swoje konto na Google Maps Platform, musisz dołączyć swoje dane rozliczeniowe – kartę kredytową lub debetową albo subkonto utworzone przez Partnera Google. Jeśli Twoje miesięczne wykorzystanie nie przekracza limitu 200$, nie będę naliczone płatności. Koszty serwisowe są pokrywane przez darmowy limit. Dodatkowo, Google kontynuuje wsparcie organizacji non-profit oraz start-upów.

Jak zacząć korzystać z darmowego limitu 200$?

Darmowy miesięczny limit 200$ jest automatycznie doliczany do każdego konta Google Maps Platform i może być wykorzystywany na pokrycie użycia wszystkich produktów (Maps, Routes, Places) przez jeden miesiąc kalendarzowy. Konieczna jest rejestracja i wypełnienie informacji o danych rozliczeniowych (karta kredytowa lub debetowa lub subkonto utworzone przez Partnera Google). Niewykorzystany darmowy limit nie przechodzi na kolejny miesiąc.

Jak oszacować miesięczny koszt wykorzystania Google Maps?

Wysokość opłaty zależy od wielu czynników. Koszty serwisów mapowych różnią się od siebie zgodnie z opłatami podanymi w cenniku. Wysokość rachunku zależy od ilości zapytań do serwisów mapowych, typów wykorzystywanych serwisów – podstawowy lub advanced i poziomu optymalizacji Twojego rozwiązania. Chętnie pomożemy oszacować przewidywane koszty wykorzystania Google Maps Platform i doradzimy, jak je obniżyć oraz zoptymalizować wybrane usługi. Jako Partner Google Cloud o statusie Premium, oferujemy także rabaty cenowe za wykorzystanie poszczególnych API powyżej określonych progów ilości zapytań.

Czy obowiązkowo potrzebuję użyć mojej karty kredytowej/debetowej aby aktywować konto na Google Maps Platform?

Aby używać produktów Google, musisz wprowadzić swoje dane rozliczeniowe (ustalić formę płatności dla konta Google Maps Platform). Możesz to zrobić:

  • samodzielnie – poprzez powiązanie karty kredytowej/debetowej z kontem na Google Maps Platform (płatność w EUR)
  • z naszą pomocą – zajmiemy się rozliczaniem z Google (płatność poprzez faktury w PLN)

Co zyskuję ze współpracy z Partnerem?

  • dostęp do rabatów cenowych za wykorzystanie poszczególnych API powyżej określonych progów ilości zapytań
  • płatności poprzez faktury w EUR (bez karty kredytowej/debetowej)
  • wsparcie techniczne ze strony Globemy
  • użyteczne wskazówki dotyczące optymalizacji wykorzystania serwisów API

To wszystko, a nawet więcej, za taką samą lub niższą kwotę jak w przypadku samodzielnej rejestracji. Współpraca z Partnerem nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Czy współpraca z partnerem wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Nie. Rozliczanie wykorzystania API Google Maps u Partnera nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, natomiast można uzyskać szereg benefitów niedostępnych przy samodzielnych rozliczeniach kartą kredytową, takich jak, np.: doradztwo w kwestii optymalizacji zużycia API, wsparcie techniczne, volume pricing, faktury w lokalnej walucie, dłuższe niż miesięcznie okresy rozliczeniowe.

Co to jest volume pricing?

Tzw. volume pricing to zniżki cenowe za wykorzystanie poszczególnych API powyżej określonych progów zapytań. Pierwszy próg to 500 001+ zapytań. O volume pricing można aplikować jedynie za pośrednictwem Partnera.

Jak pozbyć się błędu „for development purposes only”?

To proste! Być może Twoje zapytanie mapowe nie jest opatrzone kluczem API, Twoja metoda płatności jest nieprawidłowa lub w kodzie wystąpił błąd. Jeśli widzisz szarą mapę ze znakami „for development purposes only”, prawdopodobnie jest to opóźniona odpowiedź na zmiany wprowadzone przez Google w 2018 roku.