Wypoczynek z Google Maps – case study firmy NaCesty

Sprawdź, jak jedna z największych czeskich wyszukiwarek ofert turystycznych, NaCesty, postanowiła wykorzystać Google Maps, aby uatrakcyjnić swoje usługi i wyróżnić się na tle konkurencji.

Kontekst projektu

Do sezonu wakacyjnego (zarówno zimowego, jak i letniego) dobrze przygotowała się jedna z największych czeskich wyszukiwarek ofert turystycznych – NaCesty. Firma postanowiła wykorzystać Google Maps, aby uatrakcyjnić swoje usługi i wyróżnić się na tle konkurencji.

Spis treści:

Branża: Turystyka
Kraj: Czechy
Rozwiązanie / Usługa: Google Maps Platform

NaCesty.cz jest wyszukiwarką wycieczek, zakwaterowania i biletów lotniczych. Od 2004 roku firma specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych wakacyjnych ofert i pośredniczy w ich zakupie. Współpracuje z ponad trzydziestoma niemieckimi biurami podróży i liniami lotniczymi.

Wyzwanie

Planowanie podróży wiąże się z wielopoziomową organizacją. Wybierając destynację, bierzemy pod uwagę datę i miejsce wylotu. Często jednak kwestia tego, jak dostaniemy się do miejsca, z którego odlatuje nasz samolot schodzi na drugi plan.

Firma NaCesty od zawsze skupiała się na oferowaniu usług lepszych niż konkurencja – dlatego za cel postawiła sobie rozwiązanie problemu, jakim jest utrudniony i czasochłonny dojazd na lotnisko obsługujące loty w wybranym przez nas, często odległym kierunku. Aby to osiągnąć firma potrzebowała m.in. platformy mapowej, za pomocą której można wyszukać i pokazać najlepsze lotniska wylotu.

Rozwiązanie

NaCesty wzbogaciła swoją stronę o funkcję wyszukiwania (bazując na danych adresowych) i wizualizowania najbliższych miejsc wylotu, w oparciu o Mapy Google.

Dlaczego Google Maps?

Google Maps jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze i najbardziej popularnych narzędzi mapowych. Interfejsy API map Google umożliwiły wyszukiwarce NaCesty pełny dostęp do ogólnoświatowej bazy danych Google zawierającej dane ponad 100 milionów obiektów. Lista miejsc została przefiltrowana w oparciu o potrzeby użytkowników serwisu NaCesty – aby wyświetlać lotniska. Dzięki usłudze Macierz Odległości możliwe stało się szybkie określenie czasu podróży i odległości pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami, a także:

 • wyszukiwanie najbliższych lotnisk wylotu na podstawie lokalizacji użytkownika i obliczanie odległości podróży za pomocą usługi API Macierz Odległości,
 • interaktywny wybór lotnisk wylotu z mapy
 • wyświetlanie wszystkich hoteli w wybranej destynacji na interaktywnej mapie,
 • możliwość filtrowania hoteli wyświetlanych na mapie według różnych parametrów,
 • zdjęcia lotnicze lokalizacji danego hotelu, które dają możliwość eksploracji okolicy.

Na podstawie kodów pocztowych można określić dystans i czas potrzebne, aby dotrzeć do pobliskich lotnisk. Firma przygotowała bazę danych o czasie trwania lotu z podziałem na miejsca oferujące połączenia bezpośrednie i przesiadkowe. Dzięki tym informacjom strona jest w stanie zaproponować lotniska znajdujące się w odległości krótszej niż np. 2.5h jazdy samochodem od domu lub miejsca zakwaterowania podróżnego oraz loty – nie dłuższe niż 2.5h. Funkcja ta wyróżnia NaCesty na tle innych wyszukiwarek.

Rekomendowane przez NaCesty.cz lotniska obsługujące połączenia na Kubę (źródło: NaCesty.cz)

Efekty

Dzięki implementacji map Google zwiększyła się liczba klientów ponownie wybierających oferowane przez NaCesty usługi. Dodatkowo 25% użytkowników serwisu zaczęło korzystać z rekomendowanych przez stronę połączeń, co znacznie zredukowało czas pracy konsultantów telefonicznych firmy.

Wdrożona usługa Google Maps proponuje najwygodniejsze rozwiązania, ułatwia organizację podróży, a tym samym zwiększa satysfakcję klientów korzystających z serwisu NaCesty.

980000
osób odwiedza stronę Nacesty.cz rocznie
4500
klientów rezerwuje podróże z NaCesty.cz co roku
60000
hoteli oferuje oferty za pośrednictwem strony internetowej NaCesty.cz
Korzystając z Map Google, stworzyliśmy witrynę, która ułatwia klientom wybór najlepszych miejsc na wakacje i hoteli. Otrzymują oni również pomoc w wyborze najdogodniejszego lotniska wylotu. Ludzie nie chcą, aby rezerwacja wakacji była stresująca. Dzięki Mapom Google byliśmy w stanie sprawić, że będzie to łatwe i przyjemne doświadczenie.
— Václav Uher, współzałożyciel i dyrektor zarządzający, NaCesty.cz

Chcesz osiągnąć podobne rezultaty?

Porozmawiajmy o potrzebach Twojego biznesu i dotychczasowych doświadczeniach z mapami.

Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat partnerstwa, zniżek, oraz doradzimy, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze i jak Google Maps Platform może wesprzeć Twój biznes.

kontakt

  Imię i nazwisko*

  E-mail*

  Firma*

  Numer telefonu

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Globema sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych, prawo ich sprostowania, prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do usunięcia danych, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych. Szczegółowe zasady przetwarzania Państwa danych osobowych są zawarte w Polityce Prywatności.