Wykorzystanie Google Maps do wizualizacji zasięgu szerokopasmowego Internetu

Case Study Fiber Network Services

Wstęp

Fiber Network Services (FNS) to czeska firma oferująca dostęp do Internetu oraz sieci telewizji kablowej wyposażonych w moduły VoIP oraz IPTV. FNS zapewnia swoim klientom niezawodne połączenie z nowoczesną siecią optyczną.  Dowiedz się, jak Google Maps wsparło firmę w projekcie „Przyspieszanie łącza w mieście Přeštice”.

Spis treści:

logo fiber network
Sektor: Telekomunikacja
Kraj: Czechy
Rozwiązanie / Usługa: Google Maps Platform
Fiber Network Services jest liderem technologicznym w dostarczaniu usług dostępu do Internetu, usług głosowych i IPTV. Firma wykorzystuje najnowocześniejsze sieci optyczne, tworząc w ten sposób nie tylko bezpieczną, ale także bardzo stabilną sieć łączącą domy i firmy. FNS działa na terenie Czech i dąży do przyspieszenia Internetu na terenie poszczególnych regionów, głównie miast i ich okolic.

Wyzwanie

FNS poszukiwało narzędzia do wizualizacji zasięgu szerokopasmowego Internetu na terenie miasta. Dzięki takiej wizualizacji, klienci mogą w łatwy sposób poznać zasięg oferowanych usług dla swojego adresu (zaznaczonego na mapie).

Parametry sieci Fiber Network Services

22 km

długość sieci optycznej

do 1 Gbps

wydajność łącza

Rozwiązanie

Globema dostarczyła gotowe rozwiązanie Google Maps Platform i przygotowała dane do wizualizacji.
Firma FNS wybrała GMP z powodu dostępnych usług API oraz łatwego procesu wdrażania rozwiązania na strony internetowe. Najważniejszą funkcją okazała się funkcja Autocomplete (autouzupełnianie), która podaje podpowiedzi przy wpisywaniu adresu w odpowiednie pole.

FNS mapa

Główne zalety wykorzystania rozwiązania Google Maps w projekcie FNS

Łatwe odnajdywanie prawidłowych adresów w mieście Přeštice (dzięki funkcji Places Autocomplete) 

Szybsze odnajdywanie informacji na czytelnej, stylizowanej mapie

Możliwość przedstawienia na mapie danych pobranych bezpośrednio z systemu paszportyzacji (w formacie GeoJSON)

Wygodne przedstawienie informacji o prędkości łącza w danych punktach na mapie

Efekty

Dzięki Google Maps Platform, klienci FNS mogą wyszukać swój adres oraz sprawdzić dostępne łącza i ich wydajność. Informacje te mogą pobrać jako plik KML. Następnie, klienci mogą zamówić łącze dla swojego domu przez formularz kontaktowy.

Lokalizacja na mapie
Dzięki Google Maps nasz projekt wygląda bardzo profesjonalnie i wyróżnia  nas na tle konkurencji. Planujemy użyć Google Maps w kolejnych projektach dla innych miast. Współpracę z Globemą oceniam znakomicie. Dawno nie napotkałem takiej firmy.
— František Čihák, Fiber Network Services