Bolt rośnie wraz z Mapami Google

Case Study Bolt (dawniej Taxify)

O projekcie

Jeśli kiedyś zastanawiałeś się, czy biznesowa wersja Map Google jest dobrym rozwiązaniem dla start-up’ów, to zerknij na… firmę Bolt (dawniej Taxify). Ta założona w 2013 roku estońska platforma do zamawiania usług wspólnych przejazdów korzysta z Google Maps Premium Plan prawie od samego początku swojej działalności. Dziś z aplikacji mobilnej Bolt korzysta ponad 70 milionów użytkowników w ponad 40 krajach.

Spis treści:

Branża: Transport i logistyka
Kraj: Estonia
Rozwiązanie / Usługa: Google Maps Platform
Kategoria: Profesjonalne zastosowanie map
Bolt to aplikacja mobilna pośrednicząca m.in. w organizowaniu samochodowego transportu osobowego w miastach. Aplikację stworzył w 2013 roku Markus Villig, w Polsce Bolt działa od 2017 roku.

Rozwiązanie na miarę

Bolt łączy kierowców i pasażerów za pomocą aplikacji mobilnej zbudowanej na Mapach Google. Aplikacja ta wykorzystuje zarówno podkłady mapowe Google, jak i web services:

 • Geocoding API jest wykorzystywane do zamiany współrzędnych na konkretne adresy (dzięki temu nie musisz znać swojego adresu – podczas zamawiania przejazdu aplikacja sama określi Twoją lokalizację).
 • Places API pomaga zlokalizować pobliskie użyteczne miejsca (POI), takie jak: restauracje, banki, sklepy, szpitale itd.
 • Directions API oraz Distance Matrix API są wykorzystywane do wyznaczania optymalnych tras i określania czasu przejazdu.

Bolt wybrał Mapy Google ze względu na funkcjonalne, a jednocześnie proste w użyciu API oraz z powodu niezawodność Google Maps.

Zamów i monitoruj na Google Maps

Jak działa Bolt?

Wybierz swój przejazd spośród widocznych na Mapach Google samochodów.

Dzięki wykorzystaniu Google Maps APIs aplikacja wyliczy czas przyjazdu twojego kierowcy…

…a ty będziesz mógł monitorować na mapach bieżącą lokalizację jadącego po ciebie samochodu.

Chcesz osiągnąć podobne rezultaty?

Porozmawiajmy o potrzebach Twojego biznesu i dotychczasowych doświadczeniach z mapami.

Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat partnerstwa, zniżek, oraz doradzimy, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze i jak Google Maps Platform może wesprzeć Twój biznes.

kontakt

  Imię i nazwisko*

  E-mail*

  Firma*

  Numer telefonu

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Globema sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych, prawo ich sprostowania, prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do usunięcia danych, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych. Szczegółowe zasady przetwarzania Państwa danych osobowych są zawarte w Polityce Prywatności.

  Zobacz także

  Livre

  Jak firma Livre usprawniła system dostaw z GeoTraxxem

  Dowiedz się, jak dzięki GeoTraxxowi, systemowi do optymalizacji tras, firma Livre usprawniła codzienną organizację zadań i zdecydowanie podniosła jakość obsługi klientów.

  GeoTraxx |   Zarządzanie Pracami w Terenie Retail i e-commerce

  Deli2

  Dostawa produktów spożywczych premium w 24h dzięki rozwiązaniu klasy FSM

  GeoTraxx – narzędzie klasy Field Service Management pomógł w planowaniu tras oraz przydzielania zadań kurierom, co doskonale wpisało się w proces planowania i obsługi dostaw Deli2.

  GeoTraxx, Google Maps | Zarządzanie pracami w terenie | Retail i e-commerce

  Umów się z nami na spotkanie, by osiągnąć podobne rezultaty w swojej firmie!