Skip to main content

Address Validation API (walidacja adresów) jest już dostępne!

walidacja-adresow

Dane adresowe są niezbędne, by zlokalizować ludzi i miejsca, dostarczyć zamówienia, a czasem są nawet wymagane, żeby otworzyć rachunek w banku. Może się wydawać, że adresy to prosta sprawa, w końcu korzystamy z nich praktycznie codziennie. Jednak łatwo przeoczyć błędną pisownię i pomyłki w adresach. Takie błędne adresy, o ile nie zostaną poprawione i dostosowane do lokalnego formatu, prowadzą do nieudanych dostaw, kosztownych procesów wsparcia klienta oraz niezadowolonych użytkowników.

Google postanowił poprawić doświadczenia użytkowników firm, które używają adresów klientów (np. do wysyłki zamówień czy organizowania przejazdów). Google przedstawia Address Validation API (API do walidacji adresów), które eliminuje problemy pojawiające się podczas wpisywania adresu przy zakładaniu konta lub składaniu zamówienia na stronach i w aplikacjach. Tym samym, nowe API pomaga firmom oszczędzić czas i pieniądze, zmniejszając negatywny wpływ pomyłek adresowych na operacje biznesowe.

Jak działa walidacja adresów?

Walidacja adresów pomaga developerom aplikacji i stron w wykrywaniu niepoprawnych adresów poprzez identyfikowanie brakujących lub niepotwierdzonych elementów, na które składa się adres. Address Validation API korzysta z danych pochodzących z Google Maps Platform oraz informacji dotyczących formatu adresów na danym obszarze. API standaryzuje wpisywany adres poprawiając wszelkie błędy, uzupełniając nazwy ulic i formatując go według lokalnego sposobu zapisu.

Walidacja adresów zwraca także cenne metadane na temat przetwarzanych adresów: poszczególne elementy adresowe wraz z poziomem ich dokładności, Kody Plus, geokody oraz Place IDs. W niektórych regionach, Address Validation API rozróżnia też adresy lokali mieszkalnych od adresów lokali użytkowych. Jest to przydatne, gdy bierzemy pod uwagę godziny otwarcia lokali użytkowych podczas dostawy zamówień.

Wypróbuj demo przygotowane przez Google i sprawdź, jak API reaguje na pomyłki we wpisywanych adresach.

Address-Validation

Przykład wykorzystania walidacji adresów w procesie zamówienia

Korzyści z walidacji adresów

Walidacja adresów przynosi korzyści w różnych sytuacjach i branżach. Oto kilka przykładów:

Sprzedaż i e-commerce

Firmy prowadzące sprzedaż detaliczną i hurtową oraz e-commerce mogą zniwelować problemy użytkowników przy tworzeniu zamówień na ich stronach i w aplikacjach. Walidacja adresów zapewnia użytkownikom szybki i prosty sposób na wpisanie poprawnego adresu do zamówienia. Zmniejsza to liczbę nieudanych lub pomylonych dostaw a także anulowanych zamówień i konieczności zwrotu paczek czy pieniędzy.

Transport i logistyka

Firmy transportowe i logistyczne mogą wykorzystać walidację adresów by upewnić się, że paczki zawsze docierają do odpowiedniego miejsca. Kierowcy oszczędzają czas i są w stanie lepiej zaplanować jak najszybszy dojazd dojazd i parkowanie najbliżej miejsca dostawy.

Usługi finansowe

Firmy świadczące usługi finansowe mogą użyć potwierdzenia adresu do autoryzacji nowych posiadaczy konta. Potwierdzenie istniejącego adresu przy rejestracji może pomóc w identyfkacji oszustów.

Zachęcamy do implementacji Address Validation API na Twojej stronie lub w aplikacji! Więcej o usłudze dowiesz się ze strony Google, demo, oraz tutoriali. A jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami ?

tekst źródłowy: https://cloud.google.com/blog/products/maps-platform/address-validation-api-now-generally-available