Skip to main content

Globema po raz kolejny wyróżniona tytułem Location-Based Services Specialization w ramach programu partnerskiego Google

specjalizacja-location-based-services

Specjalizacja Location-Based Services (usługi oparte na lokalizacji) to część programu partnerskiego Google. By pomóc klientom Google Cloud w zidentyfikowaniu najbardziej kompetentnych Partnerów, Google utrzymuje rygorystyczny proces przyznawania Specjalizacji. Wobec tego, klienci którzy chcą skorzystać z szerokiej gamy produktów Google Cloud i poszukują w tym celu Partnera Google, powinni kierować się Specjalizacjami. W ten sposób mają oni pewność, że wybierają Partnera o odpowiednich kompetencjach, aktywnie działającego w danej dziedzinie. Specjalizację Location-Based Services Globema otrzymała po raz pierwszy na początku 2020 roku. Google dba o najwyższą jakość usług, w związku z tym Partnerzy firmy, tacy jak Globema, są zobowiązani do nieustannego udowadniania swoich kompetencji. Aby utrzymać naszą Specjalizację na kolejne 3 lata, spełniliśmy szereg warunków – zdradzamy je poniżej!

Specjalizacja Location-Based Services w programie partnerskim Google Cloud

Globema jest wieloletnim Partnerem Google Cloud, a co za tym idzie, chcemy nieustannie podnosić swoje kompetencje – przykładem jest ubieganie się o Specjalizacje w partnerskim programie Google, tzw. Google Cloud Partner Advantage. Specjalizacja to najwyższe techniczne odznaczenie, jakie może zdobyć Partner.

Partnerzy, którzy mają na swoim koncie Specjalizację muszą wykazać się doświadczeniem w zakresie usług Google Maps i Cloud. Umiejętności techniczne wynikające z tego odznaczenia są sprawdzane przez Google oraz zewnętrzną firmę oceniającą.

Specjalizację Location-Based Services otrzymują wyłącznie certyfikowani Partnerzy, którzy odnoszą sukcesy w tworzeniu rozwiązań i świadczeniu usług opartych na lokalizacji – właśnie tak, jak my ?

Location-Based-Services-Specialization-Badge

Jakie warunki musieliśmy spełnić, by przedłużyć naszą Specjalizację?

Aplikacje wykorzystujące technologie Google Maps oraz Google Cloud

Pierwszy warunek posiadania Specjalizacji Location-Based Services to wspomniana budowa i zarządzanie efektywnymi aplikacjami opartymi na Google Maps Platform i Google Cloud Platform zarówno w środowiskach internetowych, jak i mobilnych. Oceniana była także dojrzałość procesów wytwarzania oprogramowania. Udowodniliśmy to naszymi produktami, które wykorzystują technologie od Google:

  • GeoTask Planner – usługa chmurowa z API, która pomaga ułożyć optymalny harmonogram zadań i tras.
  • GeoTask Planner Portal – usługa do układania harmonogramów i tras, możliwa do uruchomienia w przeglądarce. Cechuje ją wyjątkowa prostota działania – wgrywasz plik excela z informacjami o zadaniach i pracownikach, a GeoTask Planner Portal ułoży za Ciebie optymalna trasę dostaw.
  • GeoTask – system do zarządzania pracami w terenie obejmujący optymalizacje przydziału i harmonogramowania zadań i monitorowania wykonywania zadań w czasie rzeczywistym.
  • GeoTraxx – aplikacja do układania optymalnych tras, dopasowana do różnych modeli biznesowych. Pozwala znacząco obniżyć koszty transportu.

Sukcesy klientów

Warunkiem, który również musieliśmy spełnić, było przedstawienie historii sukcesów naszych klientów. Są one dowodem na to, że korzystanie z usług mapowych i cloudowych może przynieść ogromne korzyści – i to niezależnie od branży czy rozmiaru biznesu. Zachęcamy do przejrzenia strony z naszymi case studies, a poniżej przedstawiamy wybrane wdrożenia Google Maps:

Udokumentowane kompetencje ekspertów Globemy

Kolejnym wymogiem przedłużenia Specjalizacji to team posiadający odpowiednią wiedzę i kwalifikacje poparte certyfikatami z zakresu Google Maps oraz Google Cloud.

Pozytywnie przeszliśmy także program oceniający przeprowadzony przez zewnętrzną firmę zatrudnioną przez Google. Globema jest więc Partnerem, który wykazuje się sukcesami w budowaniu aplikacji z wykorzystaniem najlepszych funkcji Google Maps i Google Cloud Platform.

location based services google

Dodatkowe potwierdzenie naszej Specjalizacji – statuetka od Google

Badania nie pozostawiają wątpliwości, że wykorzystanie danych geoprzestrzennych i location intelligence to kluczowy aspekt usprawniania procesów biznesowych w prawie każdej branży. Przez prawie 10 lat naszej współpracy z Google zaobserwowaliśmy, jak rozwiązania oparte na Google Maps pozwalają naszym klientom zoptymalizować złożone operacje i rozwiązać problemy biznesowe niezależnie od rodzaju ich działalności.

Bartosz LechDyrektor Pionu Aplikacji i Usług Lokalizacyjnych, Globema

Dowiedz się więcej

Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystanie danych geoprzestrzennych i usług Google Cloud może usprawnić działania Twojej firmy, zapraszamy do kontaktu! Zachęcamy także do zapoznania się z korzyściami płynącymi ze współpracy z Partnerem Google.