Skip to main content

Rusza nowy region Google Cloud Warszawa!

By 9 kwietnia, 202113 kwietnia, 2021Cloud, Wydarzenia
google cloud warszawa

Już 14 kwietnia Warszawa zostanie regionem Google Cloud i tym samym, 9. lokalizacją przetwarzania danych Google w Europie. Nowy region będzie przeznaczony nie tylko klientom z Polski, ale także z pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jakie korzyści oznacza otwarcie regionu Google Cloud w Polsce? Jak dołączyć do oficjalnego otwarcia warszawskiego regionu?

Jakie są korzyści z otwarcia regionu Google Cloud w Warszawie?

W związku z tym, że jest to pierwsza taka inwestycja Google w Europie Środkowo-Wschodniej, firmy działające w tym regionie odnotują wiele korzyści i pozytywnych zmian (takich jak większa dostępność i wydajność usług chmurowych). W Warszawie otwarte zostaną trzy oddzielne strefy dostępu do usług chmurowych z pełną infrastrukturą IT Google. Stworzenie trzech center danych zapewni stałość usług w przypadku awarii. Jakich korzyści możemy się jeszcze spodziewać?

  • Region będzie umożliwiać dostęp do pełnego katalogu usług chmurowych Google, takich jak:

Compute Engine – rozwiązanie pozwalające na uruchamianie maszyn wirtualnych na platformie Google
App Engine – uniwersalne środowisko do łatwego tworzenia, wdrażania i utrzymania aplikacji w chmurze
Google Kubernetes Engine – platforma open source do orkiestracji kontenerów w chmurze Google
Cloud Bigtable – wysoce wydajna baza danych
Cloud Spanner – rozproszona baza danych SQL
BigQuery – usługa hurtowni danych dla analityki Big Data

  • Większa wydajność i prędkość aplikacji korzystających z Google Cloud Platform. Mniejsze opóźnienia w przesyłaniu danych będą wynikały z tego, że pliki aplikacji umieszczone w centrum danych będą znajdowały się bliżej odbiorców.
  • Większa dostępność i stabilność aplikacji, płynąca z możliwości korzystania z potencjału całego regionu, a nie tylko pojedynczego centrum.
  • Łatwiejsza i bardziej efektywna migracja do chmury – Google szkoli specjalistów i wydaje certyfikaty, przekazując wiedzę niezbędną do skutecznego wykorzystania usług technologii Cloud.
  • Większa wydajność wszystkich dostępnych usług Google, takich jak Mapy, Ads, czy Analytics.

Oficjalne otwarcie regionu Google Cloud Warszawa – 14-17 kwietnia 2021

Podczas wydarzenia online dowiesz się, jaki wpływ na gospodarkę Polski a także Europy Środkowo-Wschodniej będzie miało otwarcie nowego regionu. Prezentacje poprowadzi kierownictwo Google, a także liderzy największych polskich firm. Opowiedzą oni o nowoczesnych rozwiązaniach technologii Cloud. Dowiesz się też, jak te rozwiązania chmurowe mogą wspierać Twoją firmę w sprostaniu największym wyzwaniom biznesowym. Dołącz do nas!

Jako partner Google Cloud Premier Partner będziemy dbać o rezultaty wiążące się z otwarciem warszawskiego regionu, takie jak znaczące zmiany w świadomości technologicznej i prędkości rozwoju biznesu oraz gospodarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań Cloud, napisz do nas – nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.