Skip to main content

Przypominamy deweloperom o zmianach w Bibliotece Places należącej do Maps JavaScript API

By 17 września, 202024 września, 2020Google - aktualności
zmiana_wlasnosci_google

W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o planowanych przez Google zmianach, które dotyczą Biblioteki Places. Pragniemy przypomnieć użytkownikom Platformy Google Maps, że od 20 listopada zeszłego roku, własności PlaceResult.opening_hours.open_now oraz PlaceResult.utc_offset w Bibliotece Places należącej do Maps JavaScript API są wycofywywane i zastąpiły je nowe własności oraz metody.

W naszym poprzednim komunikacie przekazaliśmy, że dnia 20 listopada 2020 opening_hours.open_now i utc_offset zostaną całkowicie wyłączone z użycia. Google postanowił jednak dać deweloperom więcej czasu na aktualizację kodu – zmiany, które opisujemy poniżej muszą być zastosowane do 20 lutego 2021.

Co musisz wiedzieć?

Google wycofuje opening_hours.open_now oraz utc_offset aby zachować spójność pomiędzy Places API na różnych platformach – Maps JavaScript API, Places SDK dla Androida, Places SDK dla iOS. Zmiany przedstawiamy w tabelce:

tabelka wlasnosci google

*Żądania Find Place, Nearby Search i Text Search posiadają inne rozwiązania do ustalenia, czy dane miejsce jest otwarte.

20 lutego 2021, Biblioteka Places, Maps JavaScript API przestanie akceptować utc_offset oraz osadzone pole opening_hours.open_now w parametrze fields, a także nie będzie ich zwracać w obiektach PlaceResult w odpowiedzi na żądania. Używają tych własności w parametrze fields, użytkownik napotka błąd „Unsupported field name” („Nieobsługiwana nazwa pola”), natomiast ich odczytanie z obiektu PlaceResult w odpowiedzi będzie skutkowało wartością „undefined”.

Przypominamy, że jeśli nie potrzebujesz wszystkich pól dla zwracanych miejsc, zaoszczędzisz korzystając z parametru fields w żądaniach Place Details. Jeśli nie sprecyzujesz przynamniej jednego pola dla żądania, lub pominiesz parametr fields w żądaniu, zwrócone zostaną wszystkie możliwe pola i naliczona zostanie pełna opłata.

Co musisz zrobić?

Przed 20 lutego 2021 przeprowadź odpowiednie zmiany własności i metod opisane w naszej instrukcji Place Field Migration. Dowiesz się z niej, jak uniknąć pogorszenia jakości swoich serwisów poprzez korzystanie z alternatywnych opcji dla uzyskiwania danych opening_hours.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt. Nasi eksperci zapewnią wszystkie informacje i pomogą płynnie przejść przez zmiany.