Skip to main content

Wykorzystanie Google Maps do wizualizacji zasięgu szerokopasmowego Internetu

By 18 maja, 202022 maja, 2020Uncategorized
fns

Fiber Network Services (FNS) to czeska firma oferująca dostęp do Internetu oraz sieci telewizji kablowej wyposażonych w moduły VoIP oraz IPTV. FNS zapewnia swoim klientom niezawodne połączenie z nowoczesną siecią optyczną. Firma działa na terenie Czech i dąży do przyspieszenia Internetu na terenie poszczególnych regionów, głównie miast i ich okolic. W swoim ostatnim projekcie „Przyspieszanie łącza w mieście Přeštice”, FNS wykorzystało Google Maps do wizualizacji zasięgu szerokopasmowego Internetu na terenie miasta.

FNS współpracuje z Globemą od wielu lat jako użytkownik programu NetStork, który jest poświęcony zarządzaniu siecią. Obecnie jesteśmy także partnerami na polu usług Google Maps. Globema zapewniła dostarczenie gotowego rozwiązania dla projektu FNS i przygotowała dane do wizualizacji.

Dostępność usług FNS

Dane pochodzące z map pozwalają klientom na szybkie poznanie zasięgu oferowanych usług. FNS wybrało Google Maps Platform z powodu wyjątkowych usług API oraz łatwego procesu wdrażania na strony internetowe. Najważniejszą funkcją okazało się Autocomplete, które dostarcza sugestie przy wpisywaniu adresu w odpowiednie pole. Dzięki wybraniu Google Maps Platform, klienci FNS mogą wyszukać swój adres oraz sprawdzić opcje i wydajność dostępnych łączy. Informacje te mogą być pobrane jako plik KML. Następnie, klienci mogą zamówić łącze dla swojego domu poprzez formularz kontaktowy.

  • Places Autocomplete (dla odnajdywania prawidłowych adresów) ograniczone do miasta Přeštice.
  • Stylizowana mapa w tle dla lepszej czytelności
  • Importowane dane w formacie KML generowane przez zewnętrzny program NetStork
  • Proste wywoływane okienka, które zawierają informacje o prędkości łącza w danym miejscu

22 km

Długość sieci optycznej

do 1 Gbps

Wydajność łącza

Dzięki Google Maps nasz końcowy projekt wygląda bardzo profesjonalnie i odróżnia nas od konkurencji. Planujemy użyć Google Maps w kolejnych projektach dla innych miast. Współpracę z Globemą oceniam znakomicie. Dawno nie napotkałem takiej firmy.
— František Čihák, Fiber Network Services