Wykorzystanie Google Maps do wizualizacji zasięgu szerokopasmowego Internetu

By Maj 18, 2020 Uncategorized
fns

Fiber Network Services (FNS) to czeska firma oferująca dostęp do Internetu oraz sieci telewizji kablowej wyposażonych w moduły VoIP oraz IPTV. FNS zapewnia swoim klientom niezawodne połączenie z nowoczesną siecią optyczną. Firma działa na terenie Czech i dąży do przyspieszenia Internetu na terenie poszczególnych regionów, głównie miast i ich okolic. W swoim ostatnim projekcie „Przyspieszanie łącza w mieście Přeštice”, FNS wykorzystało Google Maps do wizualizacji zasięgu szerokopasmowego Internetu na terenie miasta.

FNS współpracuje z Globemą od wielu lat jako użytkownik programu NetStork, który jest poświęcony zarządzaniu siecią. Obecnie jesteśmy także partnerami na polu usług Google Maps. Globema zapewniła dostarczenie gotowego rozwiązania dla projektu FNS i przygotowała dane do wizualizacji.

Dostępność usług FNS

Dane pochodzące z map pozwalają klientom na szybkie poznanie zasięgu oferowanych usług. FNS wybrało Google Maps Platform z powodu wyjątkowych usług API oraz łatwego procesu wdrażania na strony internetowe. Najważniejszą funkcją okazało się Autocomplete, które dostarcza sugestie przy wpisywaniu adresu w odpowiednie pole. Dzięki wybraniu Google Maps Platform, klienci FNS mogą wyszukać swój adres oraz sprawdzić opcje i wydajność dostępnych łączy. Informacje te mogą być pobrane jako plik KML. Następnie, klienci mogą zamówić łącze dla swojego domu poprzez formularz kontaktowy.

  • Places Autocomplete (dla odnajdywania prawidłowych adresów) ograniczone do miasta Přeštice.
  • Stylizowana mapa w tle dla lepszej czytelności
  • Importowane dane w formacie KML generowane przez zewnętrzny program NetStork
  • Proste wywoływane okienka, które zawierają informacje o prędkości łącza w danym miejscu

22 km

Długość sieci optycznej

do 1 Gbps

Wydajność łącza

Dzięki Google Maps nasz końcowy projekt wygląda bardzo profesjonalnie i odróżnia nas od konkurencji. Planujemy użyć Google Maps w kolejnych projektach dla innych miast. Współpracę z Globemą oceniam znakomicie. Dawno nie napotkałem takiej firmy.
— František Čihák, Fiber Network Services