Skip to main content

Ważna informacja dla deweloperów! Google wycofuje dwie własności w Bibliotece Places należącej do Maps JavaScript API

By 2 grudnia, 201917 września, 2020Google - aktualności
open_hours

Google ogłosiło, że wycofuje się z używania pól następujących pól w bibliotece Places: opening_hours.open_now oraz utc_offset. Finalnie zostaną one wyłączone z użycia 20 listopada 2020 roku. Dotyczy to wyłącznie biblioteki Places w Maps JavaScript API. Poniższa instrukcja pokaże Ci jak zaaktualizować Twój kod, aby przestać korzystać z tych pól (Google, 2019). Do 20 listopada 2020 konieczne jest zastosowanie odpowiednich zmian w kodzie. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami.

Co musisz wiedzieć?

Obecnie, biblioteka Places w Maps JavaScript API udostępnia poniższe własności:

  • utc_offset, które jest zawarte w odpowiedzi Place Details
  • opening_hours.open_now, które jest zawarte w odpowiedziach Place Details, Find Place, Nearby Search Text Search

W celu zapewnienia spójności pomiędzy poszczególnymi platformami (Maps JavaScript API, Places SDK dla Androida i Places SDK dla iOS), Google wycofuje się z używania tych własności.

Wycofane własności zostaną zamienione:

  • utc_offset na utc_offset_minutes
  • opening_hours.open_now na metodę isOpen () dla wywołań Place Details

Dodatkowo, dla Find Places, Nearby Search i Text Search, Google dostarcza alternatywne rozwiązania, które umożliwiają określenie, czy dane miejsce (Place) jest otwarte.

Od 20 listopada 2019, biblioteka Places w Maps JavaScript API przestała przyjmować te własności w parametrze Field i nie zwraca tych własności w wywołaniach metod. Bez zastosowania odpowiednich zmian w kodzie, deweloperzy będą otrzymywali błąd Unsupported field name z wartością undefined w zwracanym obiekcie PlacesResult.

Co musisz zrobić?

Zmiany w kodzie muszą być wprowadzone do 20 listopada 2020 roku. Instrukcja pokazuje jak poprawnie pozyskać dane opening_hours i uniknąć pogorszenia użyteczności Twojej strony.

Jeśli jeszcze nie używasz parametru fields w żądaniach Place Details, korzystanie z niego pozwoli Ci zmniejszyć miesięczne wydatki. Dzieje się tak, ponieważ żądania Places są rozliczane na podstawie parametrów, które otrzymujesz w odpowiedzi. To oznacza, że jeśli nie sprecyzujesz żadnej wartości dla parametru fields, zostaniesz obciążony za całość danych przypisanych do konkretnego miejsca/adresu.

Tak jak każdy użytkownik Google Maps Platform, otrzymasz informacyjnego e-maila od Google w razie, gdyby zmiany dotyczyły Twoich projektów. Klienci zarejestrowani przez Globemę otrzymają oddzielne powiadomienie w e-mailu, jeśli potrzebne będzie podjęcie przez nich działania.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt. Nasi eksperci zapewnią wszystkie informacje i pomogą płynnie przejść przez zmiany.

Źródło: Google. (2019, November 22). Place Field Migration (open_now, utc_offset). Retrieved November 28, 2019, from https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/place_field_js_migration