Skip to main content

Business Location Services – zarządzaj obecnością swojej firmy w Google

By 15 września, 20198 lipca, 2020Aplikacje oparte na Google Maps
business location service

Dobre zarządzanie danymi o lokalizacjach firmy to lepsze miejsce w rankingu Google i wyższe przychody. Jeśli jednak nie masz czasu zajmować się aktualizacją, wizytówkami poszczególnych placówek czy zarządzaniem opiniami klientów, z pomocą przychodzi Business Location Services. Uruchomiliśmy usługę we współpracy z austriacką firmą g-Xperts. Zarówno Globema, jak i g-Xperts od lat są partnerami Google.

Czym dokładnie jest Business Location Services?

Prawidłowe dane pozwalają klientom znaleźć siedzibę Twojej firmy we właściwym miejscu i godzinach otwarcia. BLS to kompleksowa usługa zarządzania danymi o lokalizacjach, dedykowana między innymi sieciom handlowym, instytucjom finansowym, placówkom pocztowym i innym firmom, które prowadzą działalność pod wieloma adresami. Aktualne dane w Google to po prostu więcej klientów.

Jak to działa?

Aktualność danych w twoich systemach wewnętrznych przekłada się automatycznie na aktualizację w Google – jako stały proces zamiast okazjonalnego importu danych. Tak działa API, dzięki któremu przesyłamy dane za pośrednictwem naszej platformy usług lokalizacyjnych. Nasi eksperci dbają o jakość danych o twoich lokalizacjach, zgodność z wytycznymi Google, czyszczenie danych oraz takie ich wzbogacanie, aby zyskać lepsze SEO.

Zarządzanie reputacją firmy

Recenzje od klientów są cenną informacją zwrotną – warto na nie regularnie odpowiadać. To idealna okazja do wzmocnienia relacji z klientami. Nasz panel recenzji zawiera podgląd danych ze wszystkich lokalizacji. Twój zespół może odpowiadać na recenzje klientów za jego pośrednictwem. Oceny można też filtrować według różnych kryteriów i pobrać do analizy.

Usuwanie duplikatów i błędnych wpisów

To prawdziwa zmora dużych firm – źle opisane lokalizacje, błędne kody pocztowe czy numery telefonów stacjonarnych, które pogarszają ranking i SEO. Dzięki Business Location Services wszystkie te informacje zostaną poprawione i zaktualizowane w Google Maps. Przestarzałe, niepoprawne lub zduplikowane wpisy w Google są na bieżąco śledzone i usuwane przez ekspertów ds. lokalizacji na podstawie różnych kryteriów wyszukiwania.

Dlaczego warto?

Ponieważ oszczędzasz czas. Nie musisz sam obsługiwać Google Moja Firma – dzięki BLS korzystasz z naszej wiedzy, zaangażowania i kontaktów z Google. Eksperci BLS zarządzają dziesiątkami tysięcy lokalizacji na całym świecie. Opanowaliśmy wszystkie triki i wskazówki – od utworzenia pierwszego wpisu przez kategoryzację i przejmowanie wpisów w Google.

Nasi partnerzy

g-Xperts to twórcy BLS i specjaliści aplikacji geolokalizacyjnych i chmurowych. Firma powstała w 2011 roku w Wiedniu – oprócz współpracy z Google może się także pochwalić statusami CARTO Preferred Partner and Lucidworks Gold Partner.