Skip to main content

Połączenie Google Cloud z Google Maps – odkryj nowe możliwości

By 2 sierpnia, 201924 lutego, 2020Cloud
google_cloud_integracja

Produkty mapowe Google uznawane są za najpopularniejsze narzędzia do zastosowań wspierających procesy biznesowe w wielu branżach. Google Maps Platform stało się częścią składową większej całości – Google Cloud Platform. Wynika z tego szereg dodatkowych korzyści, zarówno dla obecnych, jak i nowych użytkowników.

Po pierwsze, posiadając aktywne konto Google w zakresie usług mapowych, bez problemu i od ręki możemy wykorzystać inne usługi oferowane w Google Cloud. Wszystkie produkty są dostępne za pośrednictwem tej samej konsoli zarządzającej. W praktyce pozwala to na szybkie przetestowanie potencjalnych korzyści z wykorzystania całej gamy różnorodnych narzędzi, jakie oferuje Google Cloud Platform.
Po drugie, dzięki łatwej integracji poszczególnych usług, możliwe jest osiąganie jeszcze większych korzyści w tworzeniu nowych rozwiązań dla biznesu z wykorzystaniem wyspecjalizowanych narzędzi.

Produkty mapowe mogą służyć do prezentacji wyników, które powstaną na podstawie zaawansowanych narzędzi analitycznych (np. Big Query czy DataLab) lub w wyniku zastosowania modeli Uczenia Maszynowego i Sztucznej Inteligencji.

Mechanizmy mapowe (Maps, Routing, Geocoding, Street View) mogą być dostępne w aplikacjach tworzonych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i frameworków programistycznych. Dzięki temu nowo stworzone rozwiązania zostaną dostarczone do aplikacji biznesowych na różne platformy sprzętowe. Pozwoli to m.in. na realizację nowych kampanii sprzedażowych. Częstym połączeniem jest również włączenie komponentów mapowych do przetwarzania informacji związanego z całym ekosystemem Internetu Rzeczy.

Po trzecie, otwiera się przed nami możliwość zupełnie innego podejścia do infrastruktury w modelu Pay as you Go. Dzięki temu możemy wyeliminować ograniczenia, z którymi często borykają się firmy, jak np. problemy szybkiej dostępności zasobów i licencji dla nowych projektów.

Od teraz mamy możliwość tworzenia archiwum i przestrzeni do archiwizowania kopii zapasowych poza siedzibą naszego biura czy centrum przetwarzania danych. Dla firm, których ciągłość działania jest kluczowym elementem, możliwe jest przygotowanie efektywnego kosztowo środowiska Disaster Recovery.

Więcej o możliwościach i korzyściach, jakie niosą za sobą poszczególne usługi GCP opowiemy w kolejnych artykułach!

Aby korzystać z nowych możliwości, należy zapoznać się z nowymi Ogólnymi Warunkami Usługi (OWU) i je zaakceptować. Chętnie Ci w tym pomożemy i wyjaśnimy, jak krok po kroku przejść przez ten proces – skontaktuj się z nami!

Napisz do nas!