Skip to main content

Jak optymalne wyznaczanie tras pomaga UPS oszczędzić miliony dolarów?

By 15 lipca, 201924 lutego, 2020Cloud, Google - aktualności, Transport i Logistyka
google_ups2

UPS opracowało najbardziej wydajny i opłacalny sposób dostarczania 21 milionów paczek każdego dnia (ponad 32 milionów paczek w okresie świątecznym!). Analitycy danych firmy stworzyli program do optymalnego wyznaczania tras. Każdego dnia, uwzględniając 120 postojów na załadunek i dostarczanie paczek, program wybiera najszybszą drogę dla kuriera. To oprogramowanie pomaga UPS oszczędzić do 400 milionów dolarów i redukuje zużycie paliwa przez firmę o prawie 38 milionów litrów każdego roku.

Ze wsparciem partnerów takich jak Google Cloud, oraz dzięki doświadczeniu, wiedzy i technologii wykorzystującej dane czasu rzeczywistego, UPS tworzy Smart Logistics Network. Platforma jest użyteczna nie tylko podczas dostawy, ale też w miejscach załadunku lub sortowniach towarów. Dane odgrywają kluczową rolę w systemie firmy – oszacowanie rozmiarów i wagi paczek umożliwia poprawę wydajności i skrócenie czasu dostawy pomiędzy 220 krajami na których terenie działa UPS.

Więcej szczegółów w prezentacji dyrektora ds. informacji w UPS, Juana Pereza:

Zastanawiasz się, jak obniżyć koszty transportu i skrócić czas planowania tras we własnej firmie? Nasza aplikacja GeoTraxx służy optymalizacji tras w oparciu o mapy i dane nawigacyjne Google.