Skip to main content

5 powodów, dla których warto wybrać Google Cloud

By 23 października, 201823 stycznia, 2019Cloud
cloud_korzysci

W wielu firmach przenoszenie danych i usług do chmury to proces powolny, często napotykający na problemy lub opór już w początkowej fazie. Dlaczego tak się dzieje? Ze zmianą przyzwyczajeń nadal wiąże się dużo wątpliwości, a do (stosunkowo nowych) rozwiązań chmurowych wciąż brak całkowitego zaufania. Warto jednak zagłębić się w temat i poznać korzyści, jakie niesie ze sobą technologia Cloud.

Dotychczas stosowane rozwiązania, wewnętrzne procedury oraz posiadanie własnych data center znacznie utrudniają wprowadzanie zmian i przeniesienie usług do chmury. Utarte przekonania i sposoby wykorzystywane i sprawdzone już wcześniej sprawiają, że wprowadzanie nowych rozwiązań wiąże się z pewnymi obawami.

Faktem jest jednak, że już w tej chwili jesteśmy użytkownikami chmury. Większość aplikacji, których używamy na co dzień: do pracy, komunikacji, rozrywki itp., jest opartych właśnie na infrastrukturze Cloud. Aplikacje te przechowują nasze prywatne dane, korespondencję, ważne dokumenty, zdjęcia, dane o lokalizacji – co sprawia, że w tym przypadku powierzenie naszych danych chmurze przychodzi nam tak łatwo? Wygoda!

Zalety rozwiązań w chmurze

Rozwiązania typu Cloud cechuje przede wszystkim szybkie wdrożenie oraz niski koszt uruchomienia systemu – nie trzeba inwestować w sprzęt czy oprogramowanie firm trzecich czy zapewniać licencji. Kolejna zaleta to skalowalność oraz prosty sposób użycia i łatwość, z jaką można współpracować w oparciu o te rozwiązania. Dostęp do oprogramowania możesz uzyskać z dowolnego miejsca i urządzenia podłączonego do Internetu.

Wiele firm obawia się także o bezpieczeństwo – przekazywanie swoich danych wiąże się z dużym ryzykiem. Producenci rozwiązań typu Cloud mają świadomość tych zagrożeń i odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa, więc stosują bardzo silne zabezpieczenia, których koszt często jest poza zasięgiem wielu firm. Dostawca usługi odpowiada także za utrzymanie infrastruktury. Rozwiązania w chmurze nie wymagają wcześniejszych opłat czy zobowiązań – płaci się jedynie za zużycie, korzystając z usługi obliczeń w chmurze (on-demand computing).

Powody te powinny zachęcić do wypróbowania usług chmurowych – przyjrzyjmy się więc, jak na ich tle wyróżnia się Google Cloud.

Google Cloud – dlaczego warto?

  • Szybkie wdrożenie i elastyczność działania – dzięki wsparciu Partnera, wybierzesz strategię migracji dostosowaną do Twojego biznesu. Będziesz mieć szansę poznać najlepsze praktyki i najważniejsze zasady udanego wdrożenia i dalszych działań w chmurze.
  • Zaawansowany system zabezpieczeń – sztab specjalistów bezpieczeństwa Google i wielowarstwowa infrastruktura zabezpieczeń gwarantują bezpieczeństwo na każdym etapie działań. Bezpieczeństwo Google Cloud potwierdzają liczne certyfikaty (więcej informacji).
  • Możliwość połączenia własnej infrastruktury i chmury (hybrid cloud)masz pełną dowolność w wyborze technologii. Możesz wykorzystywać swoją istniejącą infrastrukturę IT wraz z infrastrukturą Google.
  • Dostępność narzędzi sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego dzięki którym możesz tworzyć nowoczesne usługi i produkty, oraz wciąż doskonalić swoje rozwiązania.
  • Okres próbny – nie jesteś pewny, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie? To nie problem! Przez 12 miesięcy możesz bezpłatnie testować Google Cloud i odkrywać możliwości platformy. Na ten okres otrzymujesz środki o wartości 300 dolarów do wykorzystania na dowolne usługi Google Cloud.

Pamiętaj, że niektóre usługi Google Cloud pozostaną darmowe na zawsze!

google_cloud

Czy wiesz, że aż 1/3 ruchu w Internecie odbywa się przez sieć Google Fiber?

Jako Google Premier Partner chętnie pomożemy Ci w pełni wykorzystać potencjał Google Cloud Platform i pokażemy, jak optymalizować Twoje działania i osiągnąć jak największe korzyści.