Skip to main content

GeoTraxx skrócił czas planowania montażu lodówek z kilku dni do kilku minut

Optymalizacja tras i planowanie transportu

Do grona użytkowników naszej autorskiej, opartej na Mapach Google aplikacji GeoTraxx dołączyła firma F4F zajmująca się między innymi montażem lodówek sklepowych dla takich marek, jak: Oshee, Wyborowa czy Żubrówka. Zastosowanie GeoTraxx pozwoliło skrócić czas układania tras i planu pracy z kilku dni do kilku minut.

Optymalizacja tras i planowanie transportu

F4F Polska dostarcza i montuje kilkanaście tysięcy lodówek sklepowych rocznie na terenie całej Polski. Wymaga to oczywiście odpowiedniego ułożenia tras (określenia optymalnej kolejności poszczególnych sklepów) i planu pracy z uwzględnieniem między innymi ładowności samochodów brygad technicznych czy czasu montażu.

Ręczne planowanie było trudne i czasochłonne, tym bardziej że nowe punkty są często wgrywane na bieżąco do planu ułożonego na kilka dni naprzód. Dlatego też firma postanowiła automatyzować planowanie i skorzystać z aplikacji GeoTraxx.

Efektywne planowanie, status zadań i statystyki

F4F zdecydowała się na wdrożenie naszego rozwiązania ze względu na szybkość i efektywność układania tras. Ważna okazała się także możliwość monitorowania lokalizacji poszczególnych brygad i statusu zadań, dołączania zdjęć oraz raportów, a także tworzenia statystyk wykonanych prac.

Optymalizacja tras i planowanie transportu

GeoTraxx – aplikacja logistyka/planisty

Obecnie planista nie musi już spędzać długich godzin na układaniu tras – wystarczy dodać punkty na mapie, z których GeoTraxx ułoży optymalny plan. Monterzy otrzymują natomiast gotową listę punktów odwiedzenia zaznaczonych na Mapach Google. W efekcie GeoTraxx pozwolił skrócić czas planowania tras z kilku dni do kilku minut.

Optymalizacja tras i planowanie transportuGeoTraxx – aplikacja kierowcy

 

F4F w Chinach

Oprócz montażu lodówek sklepowych na terenie całego kraju, F4F Polska zajmuje się także outsourcingiem produkcji przemysłowej do krajów Dalekiego Wschodu, w szczególności do Chin. Firma posiada w Chinach biura handlowe, magazyny oraz kadrę zarządzającą.

Zobacz także: