Skip to main content

Wypoczynek z Google Maps – case study firmy NaCesty

Do sezonu wakacyjnego (zarówno zimowego, jak i letniego) dobrze przygotowała się jedna z największych czeskich wyszukiwarek ofert turystycznych – NaCesty. Firma postanowiła wykorzystać Google Maps, aby uatrakcyjnić swoje usługi i wyróżnić się na tle konkurencji.

Jak NaCesty wykorzystała komercyjną licencję Google Maps?

Istotnym problemem wielu podróżnych jest utrudniony i czasochłonny dojazd na lotnisko obsługujące loty w wybranym przez nas, często egzotycznym kierunku. NaCesty postanowiło rozwiązać ten kłopot i wzbogaciło swoją stronę o funkcję wyszukiwania (w oparciu o dane adresowe) i wizualizowania na Mapach Google najbliższych miejsc wylotu.

Na podstawie kodów pocztowych można określić dystans i czas potrzebne, aby dotrzeć do pobliskich lotnisk. Firma przygotowała bazę danych o czasie trwania lotu z podziałem na miejsca oferujące połączenia bezpośrednie i przesiadkowe. Dzięki tym informacjom strona jest w stanie zaproponować lotniska znajdujące się w odległości krótszej niż np. 2.5h jazdy samochodem od domu lub miejsca zakwaterowania podróżnego oraz loty – nie dłuższe niż 2.5h. Funkcja ta wyróżnia NaCesty na tle innych wyszukiwarek.

Dzięki implementacji map zwiększyła się liczba klientów ponownie wybierających oferowane przez NaCesty usługi. Dodatkowo 25% użytkowników serwisu zaczęło korzystać z rekomendowanych przez stronę połączeń, co znacznie zredukowało czas pracy konsultantów telefonicznych firmy.

NacestyRekomendowane przez NaCesty.cz lotniska obsługujące połączenia na Kubę (źródło: NaCesty.cz)

Dlaczego Google Maps?

Google Maps jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze i najbardziej popularnych narzędzi mapowych. Interfejsy API Map Google umożliwiły wyszukiwarce NaCesty pełny dostęp do ogólnoświatowej bazy danych Google zawierającej dane ponad 100 milionów obiektów. Lista miejsc została przefiltrowana w oparciu o potrzeby użytkowników tego konkretnego serwisu – w tym przypadku były to lotniska. Dzięki usłudze Macierz Odległości możliwe stało się szybkie określenie czasu podróży i odległości pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami.

Chcesz wiedzieć więcej o komercyjnym wykorzystaniu Google Maps? Skontaktuj się z nami!

O NaCesty.cz

NaCesty.cz jest wyszukiwarką wycieczek, zakwaterowania i biletów lotniczych. Od 2004 roku firma specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych wakacyjnych ofert i pośredniczy w ich zakupie. Współpracuje z ponad trzydziestoma niemieckimi biurami podróży i liniami lotniczymi. W swojej ofercie ma ponad 60000 hoteli w miejscach wypoczynkowych na całym świecie.

Więcej o NaCesty.cz

Zobacz także:

CO NOWEGO W GOOGLE STREET VIEW? 
JESZCZE BARDZIEJ INTUICYJNE MOBILNE MAPY GOOGLE MONITORING I ZARZĄDZANIE FLOTĄ POJAZDÓW Z GOOGLE MAPS