Skip to main content

Oficjalny Przewodnik po FME 2016

Globema przewodnik FME

FME to zaawansowany zestaw narzędzi typu ETL (Extract, Transform and Load) umożliwiający nie tylko transformację i konwersję pomiędzy różnymi formatami danych przestrzennych, ale także sprawne przetwarzanie i analizowanie danych GIS oraz integrację danych geometrycznych i opisowych. FME obsługuje ponad 250 formatów danych – GIS, CAD, rastrowych i bazodanowych oraz posiada zestaw ponad 300 gotowych transformatorów umożliwiających łatwe przekształcanie geometrii i atrybutów oraz pozwalających na zmianę układu współrzędnych. 

Producent oprogramowania FME, kanadyjska firma Safe Software, utrzymuje bliskie relacje ze wszystkimi wiodącymi dostawcami systemów GIS, CAD i baz danych przestrzennych, a także ze środowiskiem tworzącym rozwiązania Open Source. W ten sposób Safe Software dąży do maksymalnego ułatwienia pracy specjalistów z branży – wprowadzając coraz to nowe formaty i reagując na bieżąco na pojawiające się nowości. Użytkownikami FME zarówno w Polsce, jak i na świecie są między innymi: przedsiębiorstwa sieciowe, instytucje publiczne, holdingi wydobywcze, ministerstwa, służby mundurowe, firmy ubezpieczeniowe czy banki.

Zachęcamy do pobrania oficjalnej, polskiej wersji przewodnika po FME 2016. Dokument zawiera między innymi opis wszystkich dostępnych transformatorów.

Kliknij grafikę, aby pobrać przewodnik.

Zobacz także:

FME 2016 – NOWE FUNKCJONALNOŚCI I WIĘCEJ UDOGODNIEŃ