Skip to main content

Kolejne edycje warsztatów Google Maps za nami

By 14 marca, 2016Uncategorized

Globema wraz z Google była organizatorem kolejnych edycji bezpłatnych warsztatów „Śniadanie z Google Maps”. Seminaria odbyły się w Polsce, Czechach i Rumuni.

Warszawa

W Polsce Śniadanie odbyło się 9 marca w centrum konferencyjnym Golden Floor. Spotkanie było przeznaczone przede wszystkim dla firm, które wykorzystują mapy do monitorowania położenia oraz ruchu szeroko rozumianych zasobów (czyli np.: pojazdów, flot, pracowników lub grup terenowych itd.). Chęć udziału w warsztatach zgłosiło ponad 50 firm, między innymi: DPD, Play, Wawa Taxi, Sellpoint, MAXON Nieruchomości oraz Gannet Guard Systems.

W trakcie warsztatów specjaliści z Globemy prezentowali rozwiązania oparte na Google Maps oraz case studies konkretnych wdrożeń. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz autorskich aplikacji Globemy opartych na Mapach Google – GeoMarketingu, czyli narzędzia wspomagającego podejmowanie decyzji biznesowych na bazie danych przestrzennych, oraz GeoTransportera wykorzystywanego do planowania i optymalizacji pracy kierowców.

Konsultanci Globemy poruszali także szereg kwestii związanych z Google Maps, między innymi:

  • rozwiązania geoprzestrzenne w biznesie
  • jak skrócić czas pracy kierowców
  • wzrost sprzedaży dzięki rozwiązaniom mapowym
  • jak rozwiązać „problem komiwojażera” za pomocą narzędzi IT
  • trendy rozwoju cyfrowego według Google
  • planowanie i optymalizacja tras
  • wsparcie i zarządzanie pracą w terenie
  • marketing „mobilny”
  • jak zapewnić dostęp do danych przedsiębiorstwa pracownikom terenowym.

Google_Breakfast_pl

Praga

Czeska edycja warsztatów również była przeznaczona dla firm monitorujących na mapie zasoby. Śniadanie odbyło się w galerii Černá Labuť, dzięki czemu uczestnicy seminarium mogli poznać bliżej nie tylko Google Maps, ale także twórczość czeskiego artysty Martina Krajca.

34534534634344

W trakcie Seminarium prezentowane były przede wszystkim konkretne wdrożenia i zastosowania Map Google. Konsultanci z Globemy i Google przedtawili między innymi case studies firm FedEx oraz DHL. Warsztaty zakończyły się dyskusją na temat usprawniania procesów biznesowych firm transportowych za pomocą Map Google.

Bukareszt

Rumuńskie warsztaty były adresowane do banków oraz sieci handlowych. Seminarium cieszyło się rekordową frekwencją – zgłoszenia otrzymaliśmy między innymi od Reiffeisen Bank, Lidl, AlphaBank, Farmexpert i wielu innych. Podobnie jak w przypadku polskiej edycji bardzo duże zainteresowanie wzbudził pokaz funkcjonalności aplikacji GeoMarketing.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za zainteresowanie naszą inicjatywą oraz za uczestnictwo!

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się znami

Zobacz także

WIZUALIZACJA DANYCH O SIECI NA MAPACH GOOGLE – FILM KOLEJNE ŚNIADANIA INNOWACJI Z GLOBEMĄ I GOOGLE – W PRADZE I W WARSZAWIE