Autorskie rozwiązanie Globemy alternatywą dla Google Maps Engine

Z końcem stycznia 2016 roku Google wycofuje ze swojej oferty Google Maps Engine – chmurowe rozwiązanie do wizualizacji danych przestrzennych. Ponieważ część oferowanych przez Globemę produktów bazowała na tej usłudze, wdrożyliśmy autorską platformę o podobnych możliwościach. 

Globema GeoPlatform (GGP) jest przeznaczona do budowania specjalizowanych aplikacji mapowych, które na tle Map Google prezentują dane przestrzenne zaimportowane z różnych źródeł (np. dane demograficzne, dane z CRM, dane adresowe, dane marketingowe). Istotną zaletą GGP, która odróżnia ją od Google Maps Engine, jest możliwość wdrożenia platformy zarówno w chmurze, jak i w oparciu o zasoby IT klienta.

Globema GeoPlatform jest oparta o własne repozytorium obiektowych danych przestrzennych, które wykorzystuje bazę PostGIS oraz technologię GeoServer. Platforma GGP składa się z modułów:

  • Google Maps – umożliwia wyświetlanie Map Google, wystylizowanych zgodnie z wymaganiami klienta.
  • WFS Layers – umożliwia pozyskanie informacji szczegółowych oraz wyszukiwanie obiektów za pośrednictwem usługi WFS.
  • WMS Layers – umożliwia prezentację map pozyskanych z usługi WMS w kontekście Map Google.
  • Spatial Data Processor – umożliwia import danych o charakterze przestrzennym z różnych źródeł i udostępnianie ich w formie usług WMS/WFS.
  • Google Authorization – pozwala ograniczyć dostęp do aplikacji na podstawie aktywnego konta Google.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Aplikacje oparte na GGP

Pierwszym produktem, który powstał na bazie Globema GeoPlatform, jest nowa wersja aplikacji GeoGrid, która zostało stworzone z myślą o pracownikach terenowych firm zajmujących się utrzymaniem różnego rodzaju sieci (np. ciepłowniczej, energetycznej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej itp.). GeoGrid wizualizuje na tle Map Google elementy sieci i zapewnia dostęp do informacji szczegółowych o tych zasobach. Interfejs aplikacji został dostosowany do urządzeń mobilnych, tak by ułatwić korzystanie na ekranach o małych rozmiarach.

1112323234235235235

GeoGrid został wdrożony m.in. w kilku przedsiębiorstwach ciepłowniczych, gdzie jest zasilany danymi o sieci ciepłowniczej z autorskiego systemu Globemy EC.GIS, zbudowanego na platformie GE Smallworld.

Dowiedz się więcej GeoGrid na żywo

Zobacz także:

Korzyści biznesowe z prezentacji danych o infrastrukturze sieciowej na Google Maps Zarządzanie obszarami działalności przedsiębiorstwa za pomocą Zone Manager Nowa, korzystniejsza polityka cenowa Google Maps oraz wyższe limity